חלקי סגסוגת טיטניום לציוד רפואי
שתל בעמוד השדרה נשבר ב-14,000 מחזורי עומס במהלך בדיקת עייפות PMDA. דוכני הכניסה שלך לשוק ביפן במשך 8-חודשים. כלי העבודה בשווי 340,000 אירו יושבים ללא שימוש. סיבת השורש: סטייה של 0.03 מ"מ בקיר החוט מ-CNC של 3 צירים - הייתה צריכה להיות 5 צירים. זה ההבדל בין ספק שמצטט "חלקי טיטניום" לבין כזה שמבין בזרימת תבואה ASTM F136 לשתלים נושאי עומס. China Super Tech Co., Ltd מייצרת את ההבחנה הזו.
- הצגת המוצר
מדוע טיטניום מספק את מה שפלדה לא יכולה
טיטניום מספק שילוב שאין מפלדת אל-חלד או קובלט-כרום יכול לשכפל: תאימות ביולוגית העוברת ציטוטוקסיות של ISO 10993, חוזק-ל-משקל גבוה ב-40% מ-316L, ומודול אלסטי (110 GPa עבור Ti-6Al-4V) מפלדה נטולת קורטין (GPa2) קרוב יותר ל-GPa2-cortical bone' 193 GPa - הפחתת מיגון מתח הגורם לספיגת עצם.
עבור יצרני מכשור רפואי בגרמניה, יפן, הודו ודרום מזרח אסיה, טיטניום הוא תנאי מוקדם רגולטורי, לא בחירה חומרית. שתלי MDR Class IIa+ של האיחוד האירופי דורשים ISO 10993-1:2018. ה-PMDA של יפן דורש הודעת MHLW 169. ה-CDSCO של הודו פועל לפי כללי IMDR. שלושתם מתייחסים לתקן ISO 5832-3 עבור Ti-6Al-4V - ושלושתם דוחים חומר בלעדיו.
ASTM F136 לעומת F1472 מול F67: בחירת כיתה
ASTM F136 / ISO 5832-3 (Ti-6Al-4V ELI, דרגה 23) הוא דרגת הפרימיום לשתלים נושאי עומס - גבעולי ירך, רכיבי עצם הירך של הברך, כלובי עמוד שדרה, שתלים דנטליים. ייעוד ה-ELI מגביל את החמצן ב-0.13% (לעומת 0.20% בדרגה 5), מפחית את המעבר רקיע לשביר ומעלה את קשיחות השבר ב-20%. עבור שתלים ששורדים 10+ מיליון מחזורי עומס in vivo, זה לא אקדמי.
|
נֶכֶס |
F136 (כיתה 23 ELI) |
F1472 (כיתה ה') |
F67 (כיתה 2 CP) |
|
תֶקֶן |
ASTM F136 / ISO 5832-3 |
ASTM F1472 |
ASTM F67 / ISO 5832-2 |
|
בַּקָשָׁה |
עומס-שתלים נושאים |
מכשירים כירורגיים |
שתלים לא-נושאים-עומס |
|
חוזק תפוקה (MPa) |
גדול או שווה ל-795 |
גדול או שווה ל-860 |
גדול או שווה ל-275 |
|
UTS (MPa) |
גדול או שווה ל-860 |
גדול או שווה ל-930 |
גדול או שווה ל-345 |
|
התארכות (%) |
גדול או שווה ל-10 |
גדול או שווה ל-10 |
גדול או שווה ל-20 |
מלכודת נפוצה: ספקים מצטטים "Ti-6Al-4V" מבלי לציין ELI לעומת non-ELI. עבור שתלים רפואיים, רק F136 (ELI) מקובל. F1472 (דרגה 5) מיועד ליישומים שאינם-נושא עומס-שתלים כמו ידיות של מכשירים כירורגיים. ASTM F67 / ISO 5832-2 (דרגה 2 CP) הוא סוס העבודה עבור שתלים שאינם נושאי עומס - לוחות עצם, ברגים, רשתות גולגולת. שכבת הפסיבציה TiO₂ מספקת עמידות בפני קורוזיה גבוהה פי 3 מ-316L בסביבות פיזיולוגיות. כל מגרש חייב לכלול אישור EN 10204 3.1, דוח מתיחה ASTM E8 וגודל גרגירים לפי ASTM E112 (פחות או שווה ל-ASTM 6 עבור מוט מזויף). בשורה התחתונה: אם האישור אינו מציין ELI, נניח שלא.
כיצד CNC 5 צירים מפחית פגמים גיאומטריים
גיאומטריית ייצור היא המקום שבו הספקים מבדילים. חלקי טיטניום רפואיים נכשלים משתי סיבות: פגמים בחומר (ניתן לעקוב אחר התכה) ופגמים גיאומטריים (ניתנים למעקב לעיבוד שבבי). למגש השוקה יש משטח מפרקי מעוקל (רדיוס 30-60 מ"מ), קיל עם חתכים תחתונים ו-4 חורי ברגים ב-15-25 מעלות מהאנכי. ב-CNC בעל 3 צירים, זה צריך 4 הגדרות - כל אחת מוסיפה ±0.02 מ"מ, מצטבר ±0.08 מ"מ. על 5 צירים, הגדרה אחת, סך הכל ±0.02 מ"מ.
The math doesn't lie. A tibial tray with 0.08mm mismatch causes micromotion >150 מיקרון בעומס - הסף שבו רקמה סיבית עוטפת את השתל במקום צמיחת עצם. השתל נכשל לאחר 3-5 שנים במקום 15-20. זו העלות של חיסכון של 30% בעיבוד שבבי.
סובלנות ומפרטי משטח
|
יְכוֹלֶת |
CNC 3 צירים |
5 צירים (סין סופר טק) |
השפעה קלינית |
|
סובלנות עמדה |
±0.08 מ"מ |
±0.02 מ"מ |
דיוק התאמת השתלים |
|
גימור פני השטח (Ra) |
0.8-1.6 μm |
0.2-0.4 μm |
מפחית הידבקות חיידקים |
|
מורכבות תכונה |
גיאומטריות 2.5D |
3D מלא + חתכים |
תואם עיצוב אנטומי |
|
ספירת הגדרות |
4+ הגדרות |
הגדרה אחת |
מבטל שגיאה מצטברת |
|
דיוק חוט |
שיעור 6 גרם |
שיעור 4 שעות |
מבטל משחק בורג נעילה |
חספוס פני השטח (Ra) הוא המפרט המצוטט ביותר אבל הכי פחות אבחנתי. משטח יכול להיות Ra 0.4 מיקרומטר ועדיין להסתיר 50 מיקרומטר סדקים מיקרו- מכלי עבודה עמומים. עבור משטחי שתלים, Rz (פחות או שווה ל-3.2 מיקרומטר שאינו- מפרקי), ומתח שיורי (רצוי דחיסה של 200-400 MPa) חשובים יותר מאשר Ra בלבד. China Super Tech מנטר את שחיקת הכלים כל 8 חלקים באמצעות חישת כוח, שומר על pH של נוזל קירור 8.5-9.5, ומחיל תחריט חומצה לאחר עיבוד לפי ASTM B600.
מה דורשים מסלולי רגולציה לפי שוק
הדרישות הרגולטוריות שונות באופן חד בין גרמניה, יפן, הודו ודרום מזרח אסיה. גרמניה דורשת סימון CE תחת EU MDR 2017/745. עבור טיטניום מושתל מסוג IIb, גוף מדווח (TÜV SÜD, BSI, DEKRA) סוקר את התיעוד הטכני לפי נספח II. הספק מספק אישורי חומר EN 10204 3.1, תאימות ביולוגית לפי ISO 10993-5 ו-10993-10, אימות עיבוד (IQ/OQ/PQ) וניהול סיכונים לפי ISO 14971. ציר זמן: 12-18 חודשים.
דרישות יפן, הודו ודרום מזרח אסיה
יפן אינה מקבלת סימון CE או FDA 510(k). יצרנים זרים ממנים בעל אישור שיווק (MAH) ומגישים ל-PMDA תחת הודעת MHLW 169. PMDA דורש אישורי טחנה עם רישומי טיפול בחום, בתוספת נתוני בדיקת קורוזיה JIS T 0301 - ספציפית ליפן-, זמינים לעתים רחוקות מספקים אירופאים. ציר זמן: 10-14 חודשים לכיתה III.
ה-CDSCO של הודו דורש רישום במסגרת MDR 2017. עבור שתלים מסוג C/D, נציג מורשה הודי הוא חובה. אישורים חומריים חייבים להיות מאושרים על ידי נוטריון ושליחה. השווקים בדרום מזרח אסיה משתנים: סינגפור HSA מקבלת סימון CE ישירות (המהיר ביותר, 3-6 חודשים). MDA מלזיה דורש רישום מקומי בתוספת CE. אינדונזיה BPOM דורש נתוני ניסויים קליניים מקומיים עבור Class C+ (הארוך ביותר, 18-24 חודשים). ה-FDA של תאילנד מקבל CE + ISO 13485. וייטנאם MOH דורש רישיון מפיץ מקומי. החוט המשותף לכולם: אישור יצרן ISO 13485, עקיבות מלאה (EN 10204 3.1 או שווה ערך), ותאימות ביולוגית לפי סדרת ISO 10993.
שאלות נפוצות
ש: מהו ASTM F136 ולמה זה משנה עבור שתלים רפואיים?
ת: ASTM F136 מציין Ti-6Al-4V ELI (דרגה 23) עבור שתלים כירורגיים. דרגת ELI מגבילה את החמצן ב-0.13%, ומעלה את קשיחות השבר ב-20% על פני דרגה 5. עבור שתלים השורדים מחזורי עומס של 10M+, F136 הוא המפרט המקובל היחיד.
ש: איזה גימור משטח אתה יכול להשיג על משטחי שתלי טיטניום?
ת: Ra 0.2-0.4 מיקרומטר ב-CNC בעל 5 צירים, כאשר Rz קטן או שווה ל-3.2 מיקרומטר. תחריט חומצה לאחר עיבוד לפי ASTM B600. לחץ שארית מאומת לחיצה 200-400 MPa. דוח שלמות פני השטח כלול בכל מגרש.
ש: האם אתה מספק תעודות EN 10204 3.1 עבור גופים מדווחים בגרמניה?
ת: כן. התעודות כוללות מספר חום, ניתוח כימי (ICP-OES), תכונות מכניות (ASTM E8), דירוג הכללה (ASTM E45), גודל גרגר (ASTM E112). TÜV SÜD ו-BSI קיבלו את אלה עבור סקירות קבצים טכניים של MDR מאז 2019.
כיצד זרימת העבודה של רכש קובעת שחרור מגרש
זרימת עבודה ברכש קובעת אם המגרש הראשון שלך עובר בדיקה נכנסת. כל שלב מייצר תיעוד שנכנס ישירות לקובץ הטכני של MDR, יישום PMDA או תיק CDSCO. התיעוד מובנה בייצור, לא מוצר נפרד. להלן התהליך בן 7 השלבים שאנו מפעילים עבור כל הזמנת טיטניום רפואית.
1. הצעת מחיר עם שרטוטים → הצעת מחיר של 24 שעות (דרגת חומר, סובלנות, כמות, זמן אספקה לפי ASTM F136)
2. אישור חומר ← הזמנת מגרש חום + EN 10204 3.1 תצוגה מקדימה מ-ATS China
3. אב טיפוס (50 יחידות) → אימות CNC 5 צירים + דוח CMM של Zeiss (15 מידות לכל AS9102)
4. בדיקת מאמר ראשון → FAI לפי AS9102 (מתקבל על ידי הרגולטורים של האיחוד האירופי/JP/IN)
5. ייצור (500+ יח') →-בדיקה בתהליך כל 25 חלקים + AQL 1.0 לפי ISO 2859
6. שחרור מגרש → תעודת התאמה + רישום אצווה + מטריצת מעקב לפי ISO 13485
7. משלוח ← חנקן-אריזה מטוהרת לפי ASTM D4169, לוגר נתוני טמפרטורה לפי בקשה
מדוע China Super Tech מספקת תיעוד ששורד סקירה
China Super Tech Co., Ltd. (moly-tungsten.com) מספקת חלקי סגסוגת טיטניום ליצרני מכשור רפואי ב-27 מדינות. פעולת הטיטניום שלנו מפעילה מרכזי עיבוד DMG MORI ו-Mazak עם 5 צירים, עם מטרולוגיה של Zeiss CMM ו-Keyence השוואות אופטיות. מקורות חומרים מאומתים באמצעות ATS (סין) ו-SGS (יפן). ISO 9001:2015 מוסמך, ISO 13485:2016 בתהליך (ש1 2026).
אנחנו לא מתחרים במחיר. 3-בחנויות ציר בוונג'ואו הנמוכות ב-30%. אנו מתחרים על תיעוד ששורד את סקירת הגוף המיועד שלך, שאלות PMDA וביקורת איכות פנימית. נשמע יקר? זה לא. תעודת חומר שנדחה עולה פי 10 יותר בעיכוב ציר הזמן. תעשה את החישוב.
בקש חבילת דוגמיות חינם (F136 + קופונים F67 עם תעודות EN 10204 3.1) - נשלחה DHL תוך 48 שעות, ללא תשלום, ללא התחייבות ליצרני מכשור רפואי מוסמכים. שלח ציורים ל-[email protected] לקבלת הצעת מחיר של 24 שעות עם תצוגה מקדימה של תיעוד מלא.
תגיות פופולריות: חלקי סגסוגת טיטניום לציוד רפואי, חלקי סגסוגת טיטניום בסין ליצרני ציוד רפואי, ספקים, מפעל










